Havalar mis, tam tetimatında. Haftasonları İstanbul’un gürültüsünden kaçmak için planlar yapıyoruz. Şöyle güneşten en fazla olacak şekilde baş başa kalacağımız, oksijeni tüm kış yetecek kadar içimize dolduracağımız, içinizdeki çocuğu kaybetmediyseniz koşup zıplayacağınız yerler dahil olmasa mı planlara? Ve bunlardan biri de Büyükada olmasa mı?

 

büyükada

 

Eğer siz de benimle aynı fikirdeyseniz, size bir sır vereceğim. Ama aramızda kalsın ki bu şirin yer popüler kültüre kurban gitmesin. Kahvaltı için en doğru adres “Ada Kahvaltı
ada kahvaltı giris

 

Bu yer öyle renkli, öyle cıvıl cıvıl kıpır kıpır, öyle enerji dolu ki girdiğiniz anda yüzünüze sıcak bir gülümseme yayılacak.

 

ada-kahvaltı-faytonlu

 

Biz de (ev arkadaşım ve ben) yine misafirlerimizle (Bu sefer misafirlerim-iz) beraber vakit geçirmek için Büyükada’yı seçtik. Ve kahvaltı yapmak için de Ada Kahvaltı’yı. Normalde rezervasyonsuz gitmemenizi tavsiye ederim. 5 kişi kapısını çaldığımızda yer bulmuş olmamız bizim için büyük bir hediyeydi.

 

ada kahvaltı merdiven

 

Şu fotoğrafa bakıp içimden geçenleri size sayfalarca anlatmak isterdim ama bana bazen sadece bakarsın. İşte bu renkli çerçeve de öyle bir şey.

 

ada kahvaltı

 

Kahvaltısı kimimiz için yeterli gelmeyebilir. Fakat inanın ki yetiyor! Ada kültürünü yansıtan mütevazi bir kahvaltı. Çeşitli reçeller, omletler, bal-kaymak, zeytin peynir çeşitleri, domates, salatalık… Ve bir güzel demli çay.

 

ada kahvaltı menu

 

ada kahvaltı menü

 

 

ada kahvaltı

 

İşte kahvaltılarını da gördünüz. Fazla söz gerek yok kanımca. Dekoruna zaten diyecek bir şey yok. Anlamsızlıkların içinde hoş bir anlam burası.

 

ada kahvaltı minder

 

ada kahvaltı

 

ada kahvaltı

 

 

ada

 

Ben sustum, fotoğraflar konuştu biraz ama bu rengarenk ruh nasıl en doğru şekilde anlatılabilir ki? Renkler Ada Kahvaltı’dan, bir çay söyleyip renklere doymak sizden! Çayınız her zamankinden olsun efendim…

 

 

Yazar Hakkında

Sonra Belki Çay İçeriz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Çay demleniyor, lütfen bekleyiniz...

Pardon Bir Dakika Bakar Mısınız?

Senin için çay kokulu yazılar demliyoruz. Posta kutunu çay kokusu sarsın istiyoruz. E-posta adresini ve adını paylaş ki, yazılarımızı soğutmayalım.
Close