Kadıköy’de bir güzel mekan, Akademi 1971 Kitabevi Kafe ve Kütüphane. Böyle kitap dolu, böyle huzur dolu, böyle çayı güzel yerleri seviniz azizim. İnsanların gürültüsünü ardınızda bırakıp kocaman bir tebessümle buraya girmediyseniz mutlaka bir uğrayın.

 

akademi kitabevi kafe giriş

 

Akademi 1971 Kitabevi & Kafe, 1971 yılında Hadi Olca tarafından Nişantaşı’nda kurulan ve dönemin edebiyatçılarının uğrak yeri olan bir kitabeviymiş. Kapandıktan sonra 24 yıl ara vermiş ve 2013 yılında Kadıköy’de tekrar kurulmuş.

 

hadi olca kutuphanesi

 

Samimiyetten yoksun zincir haline gelen kitabevlerinden uzak bol kültürlü, bol samimi bir kitabevi kendisi. Hadi Olca Kütüphanesi, alt katta hala açık. Sessiz olması yönüyle kafeden apayrı bir dünya. Kadıköy’de buna benzer bir yere ben rastlamadım.

 

akademi 1971 kitabevi kafe

 

akademi

 

Menüsünde öyle tabak dolusu gelen yemek isimleriyle karşılaşmanız zor. Atıştırmalık tadında yiyecekler mevcut. Çalışırken ve kitap okurken iyi gidecek cinsten hepsi. Kitabınızı veya bilgisayarınız alın, gerisini unutun. Sakin bir müzik ve her daim taze çayıyla en sevdiğiniz kitap kafelerden olacağına eminim. Demiştim, kitap okumak ve çalışmak için ideal bir yer.

 

akademi kitabevi kafe

 

kitapcilar-akademi-kitabevi

 

Servis yapanlar da pek bir güler yüzlü. Yani, A’dan Z’ye şeker mi şeker bir yer. Kitabınızı veya bilgisayarınız alın, gerisini unutun. Sakin bir müzik ve her daim taze çayıyla en sevdiğiniz kitap kafelerden olacağına eminim. Pazartesileri hariç her gün açık. Kapanış saati haftaiçleri 22.00, haftasonları 23.00.

 

kitabevi kafe

 

kitabevi kafe giriş

 

Son olarak bu kafenin bana fısıldadığı “Benimle yaşlansana! Kitap okurum, çay demler, şiir yazarım sana.” Bir çayı soğutmayın, bir de arayı… Keyifli günler!

 

kitap çay

Yazar Hakkında

Sonra Belki Çay İçeriz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Çay demleniyor, lütfen bekleyiniz...

Pardon Bir Dakika Bakar Mısınız?

Senin için çay kokulu yazılar demliyoruz. Posta kutunu çay kokusu sarsın istiyoruz. E-posta adresini ve adını paylaş ki, yazılarımızı soğutmayalım.
Close