Ankara’nın biricik yeni nesil çaycısıyla 2016’nın sonlarında tanıştım. Zaten kendisi de 2016 Ekim’de açılmış. Çok da güzel yapmış. İstanbul’un çaycılarına bayılan biri olarak benzer bir konseptin Ankara’ya açılması hem Ankara’yı hem de içimi canlandırdı.

Karşınızda Dr. Tea Co.!!!

Karton bardak diyeceğim ama linç edilmekten korkuyorum. Lakin biz çayı, ince bellide sevdik. Ama siz yine de önyargılı davranmayın. Sonuçta billimum kahvecilerden aldığımız kahveleri de karton bardakta güzel güzel içiyoruz. Bu da onun çay versiyonu. “Belki biraz yumuşamışsınızdır.” diyerek konuya giriyorum.

Daha ilk adımda mekan tasarımı ile beni benden aldı Dr. Tea Co.. Sonra karton bardakları ile… Ardından çeşit çeşit çay içinden “Hangisinden içsem ki?” diye düşünürken kasada örnekleri sıralanmış çayların kokusu ile ve devamında içtiğim çayın tadı ile beni tavladı.

 

 

Mekan tasarımlarında gençliği çizmişler sanki. Renkleri, konumlandırması, masaları, sandalyeleri ile enerjik ve havalılar. Karton bardaklar ise tasarım harikası. Bardağı incelerken çayımı soğutmuştum hatta. Hatta, tasarım öğrenmeye karar vermiştim. Tabii hala öyle bir adım atmadım, o ayrı.

 

 

Sonra çayları… Dedikleri gibi “çayın, siyah çaydan fazlası olduğunu” kanıtlamışlar. Roybos, matcha, ananas, gojiberry, kızılcık, mango… Neler neler var!!! Çaylarını güzel yapan bir diğer nokta ise teknolojileri. BKON Craft Brewer makinesi ile demleniyor çaylar. Bu makinenin özelliği çok kısa sürede hem soğuk hem sıcak çay hazırlayabilmesi. Bence bir diğer özelliği ise çok dolar annecim.

Ben ilk açıldığı zamanlarda keşfetme şansına erişenlerden olduğum için Çayyolu şubesinde oldu tanışmamız. 1 Ekim 2016’da yapmış açılışını. Ardından 2017 yılında Dubai Festival City’de bir şube açmışlar. Henüz buraya gidemedim, biraz uzak olduğu için. Sonraki şubeler yine Ankara ile devam etti. Temmuz ayında Arjantin Caddesi’ne (Karum’un karşısı), Ekim 2017’de Bahçelievler’e, Nisan ayında Bestekar ve Temmuz 2018’de de Uğur Mumcu Caddesi’ne açılan şubelerle toplam şube sayısı altıya ulaştı.

 

 

Yaz aylarında çayımızı alırdık, Ankara’nın yeşil parklarından (Portakal Çiçeği, Botanik Park, Seğmenler) birine otururduk. Çaysever biri olduğum için Ankara’da da kaliteli al-götür çay olması ve böyle minnoş bir markaya ve lezzetli çaylara sahip olması fazla fazla mutlu etti beni. Ne mutlu çay seven Ankaralılar’a!!!

Yazar Hakkında

Sonra Belki Çay İçeriz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Çay demleniyor, lütfen bekleyiniz...

Pardon Bir Dakika Bakar Mısınız?

Senin için çay kokulu yazılar demliyoruz. Posta kutunu çay kokusu sarsın istiyoruz. E-posta adresini ve adını paylaş ki, yazılarımızı soğutmayalım.
Close