Ankara’da soğuk bir cumartesi günü. Fakat güzel bir cumartesi, çünkü ablam gelmiş taa Ünyeler’den. Güzel bir yere kahvaltıya götürmek istedim onu. Biraz da kalabalık olmalı tabii, çünkü güzel kahvaltıların kalabalıkla ilgisi var en çok da. Toplandık 7 kişi ve düştük yollara. Gideceğimiz yeri arkadaşımdan duymuştum. Adı da Chef In The Kitchen. “Tıka basa” yemiş, çok lezzetliymiş filan. Benim için anahtar kelime “tıka basa” ve “sınırsız çay” olduğundan “Gidilecekler” listeme aldım. Yollarda biraz perişan olmuş olsak da varabildik mekana. Neden mi perişan olduk? Benim evimin Ankara’ya olan uzaklığından, Ankara’ya uçak seferleri düzenlense yeri. Aslında burası hepimizin evine uzaktı ama dost hatrına, Ankara ayazının soğuğunda bile yola düştüler.

ve-tanri-ayazi-yaratti

Koru metrosunda inip yürüyerek vardık Chef in the Kitchen’a. Ümitköy semt pazarının arkasında, Sarnıç AVM’de yer alıyor. Zaten yanında başka başka kafeler de var. Birini gözüme kestirdim bile, gideceğim oraya da. Size tavsiyem gitmeden önce rezervasyon yaptırmanız. Bizim yer bulmamız şans oldu. Küçük bir yer ve insanlar genellikle rezervasyon yaptırarak geldiğinden genelde dolu oluyormuş. Fakat hava soğuk olduğu için bir grup iptal etmiş rezervasyonunu ve bize yer açılmış. Abla şansı bu.

Şubat 2016’da açılmış olan tazecik bir yer. İçerisi ferah ve özenle dekore edilmiş. Güzel ayrıntılara sahip. Mesela bu kepçe, adeta kardeşliği simgeliyor ve dünya lezzetlerini harmanlıyor.

chef-in-the-kitchen-ankara

Mesela iç kısmın tavanında rendeler var.

img-20161217-wa0037

Mesela bahçe kısmının bir bölümünde sigara içiliyor sadece.

chef-in-the-kitchen-sigarasiz-alan

Mesela duvarda görmüş olduğunuz “Chef In The Kitchen” süslerinin her biri bir menü ve menü istediğinizde duvardan bir harf size menü olarak geliyor, bkz:

chef-in-the-kitchen-menu

Ve ahşabı bol, küçük mutluluklarla bezenmiş, güler yüzlü bir mekan burası. Taze kahvaltı, taze çay, taze yemek ve sıcacık bir gün için Chef in the Kitchen’ı rotanıza dahil etmenizi öneriyorum.

img-20161217-wa0033

chef in the kitchen

img-20161217-wa0025

chef-in-the-kitchen

Kahvaltısı gerçekten şahane. İki kişilik serpme kahvaltı fiyatı 55 lira ve içinde her şey var. Peynir, reçel çeşitleri, zeytin, çikolata, bal, tereyağı, sucuklu yumurta, menemen ve çok özel Italian cut. Italian cut, şefin özel lezzetleri arasında. Kuşbaşı doğranmış et ve üzerinde erimiş peynir. İtalyan ve Türk mutfağının harmanlanmış hali gibi.

kahvalti-chef-in-the-kitchen

Çayı da oldukça lezzetliydi. Bir kahvaltıdan daha güzel olan şey taze ve güzel demlenmiş çay ile yapılan kahvaltı bence. Ve burası tam olarak öyle bir yer.
Kahvaltı dışında da hayli zengin bir menüsü var tabii ki. Biz denemedik ama yorumlara bakılırsa onların da tadı damağımızda kalacak cinsten.

Ankaralılar’a, kendini Ankaralı gibi hissedenlere, Ankara’yı sevmese de Ankara’da yaşayanlara, Ankara’ya yolu düşenlere sesleniyorum; Chef In The Kitchen sizi kendisine hayran bırakacak, “Of şimdi Chef in the Kitchen kahvaltısı olsa da yesek” dedirtecek türden. Yani benden demesi. Sıradaki çayımı Chef in the Kitchen mekanı, şefi ve tüm çalışanları için kaldırıyorum.

Yazar Hakkında

Sonra Belki Çay İçeriz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Çay demleniyor, lütfen bekleyiniz...

Pardon Bir Dakika Bakar Mısınız?

Senin için çay kokulu yazılar demliyoruz. Posta kutunu çay kokusu sarsın istiyoruz. E-posta adresini ve adını paylaş ki, yazılarımızı soğutmayalım.
Close