Çalışmaktan (iş hayatı deyince plazalar, topuklular, kalem etekler aklıma geldiği için kendimi o hayata ait hissedemiyorum ve iş hayatı diyemiyorum), birbirimiz dışındaki arkadaşlarımızla görüşmekten (evet, bu daha çok benim için geçerli), hava şartlarından ve bazen de sıcacık yuvamızda oturmak istediğimizden “ev arkadaşları” olarak pek dışarı çıkıp dolaşamadık, gezemedik, yiyip içemedik. Aslına bakarsanız EV arkadaşlığının hakkını da vermiş oluyoruz bir nebze.

Velhasıl günlerden bir pazar “Çıkalım dışarı, dün de evdeydik.” dedik. Hava soğukken nereye gidilir ki; sinemaya, AVM’ye, bir kafeye. Üçüne de gittik, çünkü AVM’ye gitmek hepsini kapsıyor. Allah AVM’leri başımızdan eksik etmesin. (:P) Gittiğimiz AVM’de (aman reklam olmasın diye niye kastıysam? Akasya ayol, Acıbadem’deki bizim Akasya) gözüme çarpan ve ne zamandır oturmak istediğim bir küçük çay evi vardı; Chelsea Tea House. “Filmin vakti gelene kadar oturalım, birer çay içelim.” istedik. Daha çok ben istedim tabii. İngiliz gibi hissetmek bizim de hakkımız.

chelsea tea house akasya acibadem

 

chelsea tea house

chelsea tea house

Çeşit çeşit çaylar arasından mevsime uygun olanını ve tabii ki ilk bakışta merakımızı uyandıranı seçtik; chocolate orange black tea. Nam-ı diğer çikolatalı, portakallı siyah çay. Çayla beraber demlenme süresi ayarlanmış makaronu andıran kronometre de geldi. Rengi de tatlış mı tatlış, yeme de zamanın dolmasını bekle. Biz de yemedik ve zamanın dolmasını bekledik. Çayın yanında bir de kalp şeklinde kurabiye geliyor, içimizi ısıtan cinsten. Bunu yedik tabii ki.

chelsea tea house cay

chelsea tea house cay 2

Çayımızı içerken gerçek anlamda çikolata ve portakalı da tattık adeta. Ve siyah çayla karışımı çok hoş olmuştu. Güzel bir üçlü olmuşlar, başarılarının devamını dileriz.

Chelsea Tea House, “küçücük, fıçıcık; içi dolu fincan, çaydanlık” denilecek bir yer. Hediye edebileceğiniz veya kendinize alabileceğiniz fincanlar, kupalar, demlikler var raflarda ve tabii ki çay çeşitleri. İçtiğiniz çay veya denemek istediğiniz çayı satın alarak evinizde de misler gibi içebilirsiniz. İçerisinin renkleri ise ağırlıklı olarak mavi, pembe ve beyazdan oluşuyor. Bu renkler de içerisine vintage ve huzur dolu bir atmosfer katmış.

chelsea tea house hediyelik esyalar 3

chelsea tea house hediyelik esyalar 4

chelsea tea house cay cesitleri

Kısaca sevimli, sevgi dolu ve bol çaylı bir çay evi sevgili çayperestler Chelsea Tea House. Israrla gidiniz.

Yazar Hakkında

Sonra Belki Çay İçeriz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Çay demleniyor, lütfen bekleyiniz...

Pardon Bir Dakika Bakar Mısınız?

Senin için çay kokulu yazılar demliyoruz. Posta kutunu çay kokusu sarsın istiyoruz. E-posta adresini ve adını paylaş ki, yazılarımızı soğutmayalım.
Close