Yine yeniden merhaba müptelalar. Bugün size şirin, ufak, butik kafegillerden birini anlatacağım. Böyle kafeler genelde hiç beklemediğin anda karşına dikilen, dört duvara bürünmüş mutluluk gibi olurlar, lakin bu kafemizin bulunduğu yer öyle de ara sokak sayılmaz. Tabi yine de karşınıza çıktığı zaman yüzünüze bir gülümseme konmamasına sebep değil.

 

eski moda cafe

 

Velhasıl yanımda muhterem misafirimle Moda’dan Kadıköy’e doğru ilerlerken gördük bu yeri. Bak görüyor musun sayın müptela, yine unuttum tanıştırmayı. Kendisine Eski Moda Cafe diye seslenir muhittekiler. Madem böyle gelmiş dedik, böyle gitsin.

Eski Moda Cafe, Caferağa’da yaşıyor. Hem de bembeyaz bir köşkte. Köşk dediysek öyle “Aman, dikkatli yürüyeyim de şuradaki 9876543 yıllık vazo kırılmasın.” dedirten bir köşk değil. Renksiz, sıkıcı kaldırıma renkli minderli, beyaz ferforje sandalyeleri sığdıran bir köşk., İçi ise bembeyaz olup hem sandalyeleri hem de dekorasyona dair ne varsa renkli olan gökkuşağı gibi bir yer. Yani içi dışı bir bu sevimli köşkün.

 

eski moda cafe dısarisi

 

eski moda kafe

 

eski moda kafe

 

eski moda cafe

 

eski moda cafe

Bir de huzur veren arka bahçesi var. Bu mütevazi bahçe, sanki gizli bir köşe gibi ruhunuzu dinlendiren türden. Zaten kafanızı yukarı çevirdiğinizde ya gökyüzü var ya ağaçlar. Etraftaki upuzun binaları görmezden gelin.

eski moda cafe arka bahce

Bu kafede öyle “bir kuş sütü eksik” masalar hayal etmeyin. Kendisi gibi daha mütevazi, daha ferah bir masa olacaktır sizi karşılayan. Kahvaltı, aperatif çeşitleri, tatlı ve içecekleri sizi mutlu yeter de artar bile. Zaten kafenin şirinliğine çoktan kapılmış olacağınızdan gözünüz pek de masada olmayacaktır.

eski moda cafe kurabiye

 

eski moda cafe sandvic

 

eski moda cafe agac
Ben bir çayını içmek için uğradım Eski Moda’ya. Şiddetle size tavsiye ediyorum. Hem kendisi misafiri pek sevdiğini de belirtti. Hem çayı güzel, hem misafir seven ev sahibini bu devirde bulmak zor sevgili müptela.

 

eski moda cafe cay

Yazar Hakkında

Sonra Belki Çay İçeriz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Çay demleniyor, lütfen bekleyiniz...

Pardon Bir Dakika Bakar Mısınız?

Senin için çay kokulu yazılar demliyoruz. Posta kutunu çay kokusu sarsın istiyoruz. E-posta adresini ve adını paylaş ki, yazılarımızı soğutmayalım.
Close