İyice klişeleşmiş “Kahvaltının mutlulukla bir ilgisi” olması sözü hakikaten doğru sevgili müptelalar. Ve bence kahvaltının sınırsız çayla da bir ilgisi olmalı. Bugünkü durağımız Moda Van Kahvaltı. Moda iskeleye doğru inerken yokuşun başında, sol tarafta kalıyor.

moda van kahvalti

İçeri girdiğinizde bir merdiven sizi karşılıyor ağaçlısından. Merdivenlerin sol tarafı masalarla dolu. Ben ve misafirimin (misafirim eksik olmaz) bir Pazar günü yolu Moda Van Kahvaltı’ya düştü. Yemeyi, içmeyi seviyoruz efendim. Dillere destan Van kahvaltısı dururken bakılır mı başkasına?

moda van kahvalti merdiven

Pazar günü kalabalığı içinde kendimize uygun, havadar bir masa bulduk. Arada oturduğumuzda kolumuzu koyabileceğimiz yükseklikte duvar olmasa aslında yoldayız diyebilirdik. Yoldan gelip geçenlerin ayaklarına bakmak da kahvaltıyı beklerken edindiğimiz hobimiz oldu.

van kahvalti

moda van kahvalti-3

moda van kahvalti-4

Serpme kahvaltı ve yanında bilumum kahvaltılıklardan olan sahanda yumurta söyledik. Çay, kahvaltı gelmeden servis edilmeye başlanıyor. Daha doğrusu, eğer kalabalıksa size bir termos veriliyor, kalabalık değilse her defasında Pardon’a sesleniyorsunuz. Biz termosumuzdan memnunduk. Ve en sevdiğim sınırsız çayın istediğin zaman alacağın şekle bürünmüş halinin gelip masana konması. Verin efendim, çaysız geçirdiğimiz an zarardayız demektir.

moda van kahvalti menu

moda van kahvalti-1

Biz çayımızı içeduralım, geldiler serptiler kahvaltılıkları. Gözümüz gönlümüz açıldı. Ve daha bir lokma bile yemeden karnımız doydu o kadar çeşit karşısında. Serpmeyin diyorduk artık, Allah için serpmeyin. Ama Pardon dinlemiyordu, serpiyordu. Pardon durmadan serpiyordu. İyi ki dinlememiş bizi de serpmiş, bal – kaymak ve peynir yetse de bana gözüm doymadığından “Hangisine saldırsam?” diye düşünürken buldum kendimi. Ve tabii ki çaylar bitiyordu, çaylar dolduruluyordu, yine bitiyordu, yine dolduruluyordu.

moda van kahvalti-1

moda van kahvalti serpme

Velhasıl insanoğluna yaraşır şekilde doyduk çok şükür. Şimdi çay içerek keyif yapma zamanı. Çaya kucak açtığınız keyifli anlar sizlere de sevgili müptelalar.

moda van kahvalti cay

Yazar Hakkında

Sonra Belki Çay İçeriz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Çay demleniyor, lütfen bekleyiniz...

Pardon Bir Dakika Bakar Mısınız?

Senin için çay kokulu yazılar demliyoruz. Posta kutunu çay kokusu sarsın istiyoruz. E-posta adresini ve adını paylaş ki, yazılarımızı soğutmayalım.
Close