Hafta içi de olsa bazı günler çok sevilmeli. Cumayı seviyoruz zaten, o ayrı. Bir de tüm ekip ofis dışında çalışılan günler yapar bazı cici iş yerleri. Benimki de öyle cici yerlerden.

Bir cuma günü (Varan 1; haftanın son günü olmasının verdiği mutluluk), öğleden sonra (Varan 2; hafta sonuna daha da yakın olmanın verdiği mutluluk) bir kafeye geçip (Varan 3; hafta sonu gelmiş de haberimiz yok) çalışma isteğimiz geçer not aldı. “Dışarıda çalışmak” deyince herkesin aklına gelen bilumum kahve konseptli yerlerden birine baktık önce. (Kendisini reklam olmasın diye marka adı verilmesi istenmeyen televizyon programlarıyla karıştıran masum çayperest) Tabii ki doluydu. Ve hemen yukarısında da işte bugünkü konuğumuzu gördük; Old Student Cafe.

 

old student cafe giris
 

Girdik içeri. Daha girişinden anladık şirin bir yer olduğunu. Ama ilerisinde karşılaşacağımız kadar da sevimli bir yer olduğunu sakladı bizden kerata. Uzun hol şeklindeki yeri geçince tavanı gökyüzüne doğru uzanan genişçe bir yer ile karşılaştık. Ve tabii ki o tavana erişmek için bizlere sunulan kıvrımlı merdiven ve içerisinin dekoru hepimize bir “Mekan gibi mekan” dedirtti.

 
old student cafe
 

old student cafe
 

old student cafe merdiven
 

old student cafe
 

Merdivenlerden çıkarken kafanızı sağa sola çevirmeyi ihmal etmeyin.

old student cafe
 

old student cafe
 

Merdivenlerden çıkarken güzelliğinden ödün vermeyen 2. kata selam çaktıktan sonra en üst kata vardık.

old student cafe ara kat
 

En üst kata çıkınca da daha baskılı şekilde “Mekan gibi mekan” deme gereği hissettik. Çünkü en üst kat hayli aydınlık, dört duvarın aksine üç duvar ve olması gereken dördüncü duvarın yerine arka sokak manzarası. “Arka sokak manzarası mı?” deyip burun kıvırmayın, kafenin konseptiyle birebir örtüştüğü için adeta arka sokak da kafeye dahil gibi. O da bizden anlayacağınız, direk kucak açtık arka sokaklara.

old student cafe
 

old student cafe ust kat manzara
 

old student cafe
 

old student cafe
 

Hiç böyle bir kafe ile karşılaşacağımızı düşünmediğimiz kısa süreli bir delilik yaşadık. Oturup iki soluklanınca geçti şükür.

Menüleri de adına yaraşır şekilde okul konseptinde hazırlanmış.

old student cafe menu
 

Yemekleri standart olan bu kafenin tatlıları hayli güzel görünüyor. Ben denemedim, tadanlar güzel olduğunu söylüyor. Elçiye zeval olmaz. Fakat çayı gayet güzel demlenmiş halde içime hazır.

old student cafe tatlilar
 

old student cafe corba
 

old student cafe nane limon
 

Beşiktaş Barbaros Bulvarı’nda graffiti sanatını duvarlarına taşımış, sokağın enerjisini atmosferine yansıtmış dopdolu bir yer Old Student Cafe. Adım başı fotoğrafı çekilecek bir köşe bulunabildiğinden, fotoğraflarla anlatması da hayli zor bir yer. Hem köşe bucak fotoğrafını çekseydim sürprizi kaçardı. Dört duvar arasına sığdırılan kocaman bir sokak var bu kafede.

old student cafe kitaplik
 

old student cafe duva
 

old student cafe duvar
 

Büyüklerimizin de dediği gibi “Sokakta hayat var” Elinizde çayınızla bu sokakta kendinize bir köşe kapın hemen. Sokakların şerefine tokuşturalım çay bardaklarımızı.

 
old student cafe cay

Yazar Hakkında

Sonra Belki Çay İçeriz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Çay demleniyor, lütfen bekleyiniz...

Pardon Bir Dakika Bakar Mısınız?

Senin için çay kokulu yazılar demliyoruz. Posta kutunu çay kokusu sarsın istiyoruz. E-posta adresini ve adını paylaş ki, yazılarımızı soğutmayalım.
Close