Ramazan da bitiyor müptelalar. Son haftaya girdik an itibarıyla. Eş dostla paylaşılan iftar sofrası mutluluğunun da sonlarına yaklaşıyoruz bir anlamda. Son günlerin tercihi olarak Yıldız Bahçe’ye (Aslında Yıldız Bahçe Restaurant adı, lakin Restaurant kelimesi Yıldız Bahçe isminin samimiyetine toz konduruyor.) konuk olmak istedik biz.

yildiz bahce-8

yildiz bahce 1

İlk kez konuğu olacaktık. Yeşillikler içinde olduğunu biliyordum ve “Yeşil herkese iyi gelir.” diyerek biraz da ısrarcı tutumumla ikna ettim yancımı. Hemen Yıldız Teknik Üniversitesi’nin yanında olan bu yeşil yer için yaptığım ısrarlara, döktüğüm dillere değdiğini gördüm daha girişte. Upuzun ağaçlar, dümdüz yeşil ve ferah bir alan…

yildiz bahce-4

yildiz bahce-5

yildiz bahce-3

Yeşil alanı çerçevelemiş salıncaklar, yer minderleri, bahçe koltukları da ayrı bir dinginlik katmış bu bahçeye. Yıldızlı pekiyi ile selamlıyoruz kendisini.

yildiz bahce 2

yildiz bahce

yildiz bahce-6

Kocaman 3 tane yer minderlerinin ortasında masa görevini üstlenmiş bir kütük ve üzerinde içinde mum olan fener. O minderlere yatıp da uyumak vardı ama açlık da çığlıklar atarken mide kazandı bu savaşı.

yildiz bahce

yildiz bahce-6

Beşiktaş’ın merkezinde, önünden vızır vızır arabaların geçtiği bir yerin böylesi huzur dolu, yeşil boyalı olması Kutuplar’da Karadenizli görmüşçesine mutlu etti beni. Boyayın sayın işletme sahipleri, önümüz arkamız sağımız solumuz gökkuşağı olsun. İşletecekseniz yeşili işleyin, ağaçları işleyin, çiçekleri işleyin.

yildiz bahce-2

yildiz bahce-4

yildiz bahce

Derken iftar vakti yaklaştı, geçtik masaya. Tıklım tıklımlığın verdiği iticilikten nasibini almayan bir yer burası çok şükür. Tüm masalar doluydu ama etrafta buram buram ferahlık kokuyordu.

yildiz bahce-5

Ve en önemlisi neydi bilir misiniz sevgili müptelalar? Oruçlar açılır açılmaz “Çay alır mıydınız?” diye sormaları. Hani animelerde mimikleri dünya tatlısı olan kız karakter, havasından geçilmeyen karizmatik erkek karakteri görüp aşık olduğunda gözleri kocamanlaşır, dört tarafı kalp kalp kalp olur, en şapşal ifade gelir yüzüne yerleşir ya, işte Çayperest için de öyle bir andı. Fırtınalar koparsa kopsun, sürüklesin ikimizi tey tey tey.

yildiz bahce-9

Bardağım hiç boş kalmadı, servis bu konuda gayet başarılıydı. Yemeklerin önümüze gelme şekli ne at koşturur gibi ne de kaplumbağayla yarışır (evet şu an uydurdum) gibiydi, zamanlaması gayet başarılıydı.

Yıldız Bahçe daha çok organizasyonlar için kullanılıyor özellikle sevgili kadın müptelalar. (Ayrımcılık dört yaşına inmiş) Referansı olabilirim, bir düğündür bir nişandır bir doğum günüdür en özelinden en güzelinden en sevimlisinden tertip edilir burada.

Kıssadan hisse, böyle işte çay kokan müptelalar. Issız bir adaya düşseniz yanınıza alacağınız 3 şey “Huzur, yeşil ve çay” ise, sizin ıssız adanız Yıldız Bahçe, kesinlikle.

yildiz bahce-cay

Yazar Hakkında

2 Comments

 1. Dün Yıldız Bahçe’deydim harika bir yer. Düğünümü burada yapacağım =) Beşiktaş’ın merkezinde bu kadar sessiz ve huzurlu bir yer olacağı aklıma gelmezdi. Çok iyi denk geldi gerçekten. Herkes gidip en azından bir çaylarını içsin 😉

 2. Mekan güzel ama servis çok çok yavaş ve kötü!!!
  Garsonlar yetişemediği icin resmen kendimiz servis yaptık…
  Kahvaltısı da güzel değil ve yetersiz.
  5-10 TL daha verip, başka yerde açık büfe yiyin daha iyi.
  Dogum günü organizasyonunda bile yetersizken nasıl dügün, nişan vb. yapabiliyorlar, inanılır gibi değil.
  Önemli organizasyonlar için sakın düşünmeyin, gününüz rezil olur, konuklarına mahcup olursunuz!!!
  ŞİDDETLE TAVSİYE EDİLMEZ!!!

Sonra Belki Çay İçeriz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Çay demleniyor, lütfen bekleyiniz...

Pardon Bir Dakika Bakar Mısınız?

Senin için çay kokulu yazılar demliyoruz. Posta kutunu çay kokusu sarsın istiyoruz. E-posta adresini ve adını paylaş ki, yazılarımızı soğutmayalım.
Close