Çaydan ötürü oluyor güzel mi güzel, şirin mi şirin yerlere meyyalimiz. Yine öyle bir yerle karşınızdayız. Adı; Coffee Collective Zapatista. Evet kahveci. Lakin repertuarında çaya vermiş kahveciler de başımızın tacı. Kafenin küçücük alana sığdırılan kocaman dünyası, çayınızın (tamam kahvenizin) soğumasına neden olabilir. Ben gözlerimi alamadım, hayranlık ve şaşkınlık içinde izledim, çayım soğudu, oradan biliyorum. (Evet, biraz da fotoğraf çekmekten) Dekoru gibi özenli ellerin işçiliğinden geçmiş bir de siteleri var; zapatistakahve.com Mütevazi hayatlarını oldukça güzel anlatmışlar üçüncü nesil kahvecilerimiz (Evet, siteden kopya çektim)

coffee zapatista

coffee zapatista dis gorunum

Kafeye girdiğinizde bir reggae havası hissedebilirsiniz ya da en azından ben hissettim. Renkler ve desenler beni Afrika’ya götürdü. E zaten duvarda bulunan ışıklarla aydınlatılmış Afrika ve Amerika kıtaları da bu atmosfere eşlik ediyor. Kahveyi sanata dönüştüren Coffee Zapatista’nın dekorunda da kahvenin kokusunu bulacaksınız. El emeği, göz nuru, kahveye can veren bu mütevazi kafede çay içmeyi de ihmal etmeyin. Yeşil çayı, siyah çayı ve aşk çayı var sevgili çayperestler. Hem de demliklerde geliyor en renkli fincanlarınızda keyifli keyifli içiyorsunuz. Adresine gelince Şişhane metro çıkışına oldukça yakın. İKSV binasının hemencik arkasında. Kime sorsanız gösterir. (Zapatista’yı değil, İKSV binasını)

coffee-zapatista-bar

coffee-zapatista-kitalar

coffee-zapatista-raflar

Çay ile kalın, sevgi ile kalın.

 

Yazar Hakkında

Sonra Belki Çay İçeriz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Çay demleniyor, lütfen bekleyiniz...

Pardon Bir Dakika Bakar Mısınız?

Senin için çay kokulu yazılar demliyoruz. Posta kutunu çay kokusu sarsın istiyoruz. E-posta adresini ve adını paylaş ki, yazılarımızı soğutmayalım.
Close