17 Kasım’da 12.si düzenlenen Guinness Dünya Rekorlar Günü, rekorlar kitabına ismini yazdırmak isteyen 600,000’den fazla kişi için hayli heyecanlı bir gündü.

Hepsi birbirinden ilginç ve garip rekortmenlerin arasında biz çayperestlerin en sevdiği muhakkak ki 24 yaşındaki Simon Berry. İngilizce karşılığı “the Highest Bungee Dunk” olan rekorumuza uzun uzun “bungee jumping atlaması yaparak en yükseklerden gelerek elindeki bisküviyi sütlü çaya batırmak” diyoruz. Evet, bu çılgın arkadaşımız elinde oraların meşhur markası Hobnob’un çikolatalısıyla 73 metreden atlayarak bungee jumping yapmış ve ilk seferde o bisküviyi bir fincan dolusu sütlü çaya bandırabilmeyi başarmış. Önünde iki kere saygıyla eğiliyorum. İlk eğilme sebebim aklına böyle bir rekor geldiği için. Kırk yıl düşünsem gelmez, ama belki 73 metreden çay dolu havuza atlamak gelebilir benim de aklıma. Neyse ikinci saygıyla eğilme sebebim içindeki “çaya püskevit banma aşkı” İnsan düşünüyor “Acaba, yoksa, akrabalık?” Yok canıııım, yine yandı devreler.

Velhasıl muhterem çayperestler, adam 73 metre yükseğe çıkmış, atlayacak cesareti zaten toplamış, eline bisküvisini almış, sonra hedefini almış veeee top ağlarda! 2016 Guinness Dünya Rekorlar Kitabı’nı artık almak lazım, İngiltere’ye gidip Simon’a imzalatmak lazım filan. Bana müsade…

Yazar Hakkında

Sonra Belki Çay İçeriz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Çay demleniyor, lütfen bekleyiniz...

Pardon Bir Dakika Bakar Mısınız?

Senin için çay kokulu yazılar demliyoruz. Posta kutunu çay kokusu sarsın istiyoruz. E-posta adresini ve adını paylaş ki, yazılarımızı soğutmayalım.
Close