Geliyor efendim, gönlümün efendisi geliyor. Ben gidemiyorum ama olsun, gidecek olanlar adına mutluyum. 29-30 Nisan’da, yani bu hafta sonu Haydarpaşa Garı’ndan mükemmel çay kokuları yükselecek. Tarih kokusu çay kokusuna karışacak. Taylandlı sofistike Oolong çayından mis gibi vanilya kokan rooibos çayına, buram buram çiçek ve meyve kokulu çaylardan anlı şanlı siyah çayımıza kadar tüm kokular el ele verecek, ahenkle dans edecek, başımızı döndürecek.

Birincisi düzenlenen Uluslararası Çay Festivali gibi harikulade bir etkinliğe imza atıyor İstanbul. Adından bile nur akıyor, maşallah. Festival gibi festival! Çaya dair her şeyin konuşulduğu bu festivalde; çay çeşitleri hakkında uzmanlarla sohbet edilecek, her ülkenin şahsına münhasır çayları tadılabilecek, ilgi çekici workshoplar düzenlenecek. Çaylı tarifler de olacak diyollar. Artık misafirlerinize gösterin maharetinizi. Ayrıca festival süresince yaratıcılığınızı sergileyebileceğiniz bir atölye de olacak. Bu atölyede kendi çay bardaklarınızı ve kartpostallarınızı tasarlayabilirsiniz. Programda benim hayli ilgimi çekense “çay ve peynir eşleştirmeleri” workshop programı. Şarap ve peynirin muazzam bir çift olduğunu biliyordum da içmelere doyamadığım çayın da türlü peynirlerle ilişkisi beni şaşırttı.

Türlü etkinliklere kapılarını açan büyülü ve tarih dolu Haydarpaşa Garı, geçtiğimiz haftalarda da çiçek kokuları ile dolup taşmıştı. Bu sefer de çay severleri sevindiriyor. Çayı en çok tüketen ülke olduğumuzu düşünürsek geç kalmış bir festival hatta. Büyüklerimizin de dediği gibi “geç olsun, güç olmasın”

Ve her biletli etkinlikte denildiği gibi “biletler Biletix’te” Bol çaylı hafta sonları sevgili çayperestler!

Yazar Hakkında

Sonra Belki Çay İçeriz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Çay demleniyor, lütfen bekleyiniz...

Pardon Bir Dakika Bakar Mısınız?

Senin için çay kokulu yazılar demliyoruz. Posta kutunu çay kokusu sarsın istiyoruz. E-posta adresini ve adını paylaş ki, yazılarımızı soğutmayalım.
Close