Sık olmasa da güzel haberler duyduğumuz oluyor yurdumuzdan. Nazilli’den sonra Söke’de de “Kitap Okuyana Çay Bedava”

Yine Aydın’ın ilçesi olan Söke’ye bağlı Ağaçlı Mahallesi’ndeki kahvehanede bir kitaplık var ve kitaplıkta “Kitap okuyana çay ikramdır.” yazıyor. Çok tatlı değil mi sevgili çayperestler? Zannediyorum ki herkes Aydın’ı örnek almalı.

söke kitap okuyana cay bedava

Kahvehanenin sahibi Haluk Yalçınöz, kitap okuma alışkanlığının artması için böyle bir kampanya başlattığını belirtmiş. Kahvehanelerin sadece vakit öldürmek amacıyla gelinen bir yer kalıbından çıkmasını hedefliyor. İçeride bulunan kitaplıktan kitap alarak okuyan misafirlerine ücretsiz olarak çay ikram ediyor. Geçtiğimiz günlerde de langırt turnuvası düzenlemiş kendisi. Anlaşılan o ki, kendi kahvehanesinden başlayarak kahvehanelerin çehresini değiştirmek için hem kendi hem de insanlık için büyük bir adım atmış. Kahvehane de deniz manzaralıymış bu arada. Yani kitap okumak için gerekli manzara ve çay, kahvehanede doyasıya mevcut. Vatandaşlar, kitaplığa bağış yapmak istediklerini belirtmişler ve daha çok kişiye ulaşmak için de bunu sosyal medyada paylaşmaya başlamışlar. Sosyal medyadan da ilgi hayli çok. Nasıl olmasın, açız böyle güzel, samimi davranışlara.

Gökten üç kitap düşmüş; biri Nazilli’ye, biri Söke’ye, biri de tüm kitap okumayanların başına. Kitap okumadığımız zamanlarda eksik hissedeceğimiz günlere… Çay ile kalın.

Yazar Hakkında

3 Comments

  1. Cok guzel anlatmişsiniz yureginize saglik.bu arada cayimizi kayalarin icinden,dogal kaynaktan gelen su ile bakir kazanimizdan ikram ediyoruz misafirlerimize.sizi ve tum misafirlerimizede bu ozel caydan ikram etmekten onur duyariz..

    • Çok teşekkür ederim Haluk Bey. Çok mutlu oldum yorumunuzu görünce. Böylesine güzel bir tablo çizdiğiniz için de ayrıyeten teşekkür ederim, kocaman gülümsettiniz beni. Çay demleme usülünüz de yine en az kitap okunmasına verdiğiniz değer kadar samimi. O taraflara yolum düşerse kesinlikle uğramak isterim. Kitap, çay ve sevgi ile kalın. 🙂

  2. Sizi aramizda görmekten cok mutlu oluruz ve mutlaka bekleriz.yazilarinizi takip ediyo olucam.görüsmek dileğiyle?

Sonra Belki Çay İçeriz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Çay demleniyor, lütfen bekleyiniz...

Pardon Bir Dakika Bakar Mısınız?

Senin için çay kokulu yazılar demliyoruz. Posta kutunu çay kokusu sarsın istiyoruz. E-posta adresini ve adını paylaş ki, yazılarımızı soğutmayalım.
Close