Çayın Erdal Bakkal halini, İsmail Abi halini sevdik en çok. “Her şeyi salla ama çayı demle hacı” diyerek demledik çaylarımızı ve iple çektiğimiz Pazartesi akşamları oturduk ekran karşısına. Öyle insanlardı ki onlar, aradaki ekranı kaldırdılar ve hepimiz aynı mahallenin delikanlısı, komşu kızı olduk.Pazartesi akşamlarını muhabbetle dolduran ve dünyanın en güzel monotonluğu olan bu misafirliğin sonunda mutsuz olduk.

Ama şimdi İsmail Abi tekrar mahallemizde hem de “Beş Kardeş” olarak. Biz birine bile razıyken, beş kişi geldiler, gönülleri hoş ettiler. Kahvaltı masalarında eksilmeyen beş bardak çayla(Şimdi altı ve umarım artar) ve “Doğru söylüyorsun abi, çay içen adamdan zarar gelmez.” net tavırlarıyla müptela oldum kendilerine sevgili müptelalar. İzlemediyseniz bir kere izleyince ne demek istediğimi anlayacaksınız.

bes kardes kahvalti

“Bayram değil seyran değil, bu Çayperest neden Beş Kardeş’ten bahsediyor.” derseniz durumu şöyle izah edeyim. Ne zamandır aklımın bir köşesinde çırpınıp duran bir zıpır vardı “Hadi Beş Kardeş’in en güzel muhabbetlerini derle, topla, yaz, çiz, bir şeyler yap.” diyen. Ve ben utanarak söylüyorum erteledim bu güzel zıpırın dediklerini. Son bölümde “Al senin olsun, yüzüne çok yakışacak” diyerek verdikleri kocaman gülümseme sonrasında o anın gelmiş olduğunu anladım. İşte şu sahneydi bana kocaman gülümsemeyi verdikleri sahne.

bes kardes

Bundan sonra düzenli olarak Beş Kardeş’e ait muhabbetlerin kalıcılığına katkı sağlamaya çalışacağım. Ve vakit buldukça önceki bölümlere ait muhabbetleri de ekleyeceğim.

Artık geçelim 11. bölümün güzel muhabbetlerine.

Sait – İrfan Abi Muhabbeti

Sait: Adam haklı galiba ya İrfan abi.

İrfan Abi: Ne?

Sait: Şu aşağıdaki pezevenk. Yanlışlıktan değil dedi, yalnızlıktan dedi. Haklı yani sonuçta. Hep böyle işte kendi kendimize bi şeyler yapmaya çalışıyoruz. Birine yardım etmeye kalksak elimize yüzümüze bulaşıyor. Şu halimize bak ya. Birlikte hareket etmenin yolunu unutmuşuz abi.

bes kardes sait irfan abi

Turgut – Şevval Muhabbeti

Turgut: Bu çiçekler şey için…

Şevval Hanım: Sizin için Şevval Hanım de. Bence böyle söyle.

Turgut: Bu çiçekler sizin için değil Şevval Hanım. Ben de öyle olmasını çok isterdim.

bes kardes turgut sevval

Turgut: Şevval Hanım, sizi seviyorum.

Şevval: Ha şöyle.

Turgut: Fakat…

Şevval: Fakat ne Turgut, “Seni seviyorum”dan sonra fakat denmez.

bes kardes sevval turgut

Şevval: Turguuut! Naber ya seni arıyorum 1 saattir. Merhaba, Şevval ben, Turgut’un çok yakın arkadaşıyım.

Kadın: Çok yakın derken?

Turgut: Mahalleden falan yani.

Şevval: Yakın canım yakın yani baya yakın çok yakın. Yani o kadar yakın ki, seviyorum yani ben Turgut’u. Ama kendisi işte böyle safın önde gideni olduğu için bana hala Hanım diye hitap ediyor.

bes kardes turgut

Nazım – Deniz Muhabbeti

Nazım: Benim için üzülüyor musunuz?

Deniz: Evet.

Nazım: Üzülüyor musunuz?

Deniz: Hayır. Yani hem evet hem hayır. Sizin için üzülüyorum evet ama bir yandan siz sevindiğiniz zaman da çok seviniyorum. Yani..

Nazım: Yani bir anlamda şöyle diyebiliriz. Zaman zaman da olsa bizim kalbimiz birlikte atıyor. Ya da sizin kalbiniz benim için atıyor bazen. Öyle mi?

Deniz: Ben böyle tarif edemezdim.

Nazım: Niye?

Deniz: Yani bu kadar güzel ifade edemezdim.

Nazım: Bazen ben bile duygularımı ifade etmekte zorlanıyorum biliyor musunuz?

Deniz: Ne gibi duygular mesela Nazım Bey?

Nazım: Mesela size karşı olan duygularım.

bes kardes nazim deniz

Sait – Canan Muhabbeti

Canan: Bakın Sait Bey, ben sizin ilk aşkınız olmadığımı biliyorum. Ama bu yolda birlikte ilerleyeceksek tek aşkınız olmak isterim.

Sait: Siz zaten benim tek aşkımsınız Canan Hanım.

Canan: Ya bırakın Allah aşkına.

Sait: Ama gelin benle.

Canan: Nereye gelicem?

Sait: E madem mevzusu açıldı size ilk aşkımı göstereceğim.

bes kardes sait canan

Sait: Buyrun işte ilk aşkım.

Canan: Nasıl ya?

Sait: İşte Sevda Tepesi.

Canan: Ee?

Sait: E’si şu işte. Annemle babamın ilk tanıştıkları yer burası Canan Hanım. Yani ilk burada aşık olmuşlar. Ben onların aşkına aşık oldum. Babam her gün anlatsa ben onu dinlerdim. İşte ben onların aşık olduğu yere aşık oldum. Merak ettiniz işte ilk aşkım burası.

Canan: De beni niye getirdiniz buraya?

Sait: Çünkü annemle babam ilk bir yuva kurup çocuk yapma hayallerini burada kurmuşlar. Biz de burada bence bunları konuşalım Canan Hanım.

Her bölümünün her muhabbeti ayrı kıymetli olan 11. bölümün nacizane en güzel muhabbetleri böyle işte sevgili müptelalar. En çok da bu bölüme gelsin “Hangimiz Sevmedik”

Demleyin çayınızı ve her Salı akşamı ekranı aranızdan kaldıracak bu güzel insanlara vakit ayırın. Muhabbet ile kalın.

Yazar Hakkında

Sonra Belki Çay İçeriz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Çay demleniyor, lütfen bekleyiniz...

Pardon Bir Dakika Bakar Mısınız?

Senin için çay kokulu yazılar demliyoruz. Posta kutunu çay kokusu sarsın istiyoruz. E-posta adresini ve adını paylaş ki, yazılarımızı soğutmayalım.
Close